Wejdź do fabryki czekolady! Świętuj z nami urodziny Roalda Dahla

1200x628 Dahl v1

„Staram się nie kłamać. Usiłuję jedynie uczynić prawdę bardziej interesującą… Staram się nie łamać danego słowa – jedynie odrobinę je naginam do panujących okoliczności.”

Roald Dahl, „Ideas Books 1”

Roald Dahl, mistrz w opowiadaniu historii, najbardziej uzależniony od czekolady autor literatury dziecięcej.
Urodził się 13 września 1916 roku! Przede wszystkim znany jako pisarz i scenarzysta, jednak niewielu wie, że był także szpiegiem, asem lotnictwa, znawcą czekolady i wynalazcą w dziedzinie medycyny!
W czasie pobytu w Waszyngtonie poznał C.S. Forestera, który zachęcił go do pisania. Wydał dwie autobiografie, dwie powieści dla dorosłych i kilkanaście książek dla dzieci.
Roald Dahl wszystkie książki dla dzieci napisał w niewielkiej murowanej chatce, którą specjalnie w tym celu kazał zbudować w sadzie przy swoim domu zwanym Gipsy House. To właśnie tam powstały dobrze nam znane opowieści: „Matylda”, „BFG” czy „Charlie i fabryka czekolady”. Do dziś pozostaje mistrzem świata w opowiadaniu historii.

Z okazji urodzin Roalda Dahla przygotowujemy dla Was kilka niespodzianek, a wśród nich konkurs z nagrodami, którymi nie pogardzi żaden miłośnik książek tego pisarza. Będą też intrygujące nagrania o powieściach mistrza słowa, quizy i zagadki dla prawdziwych wielbicieli Dahla.

Dołączcie do nas! https://www.facebook.com/events/909547286206898/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *